Fotot e mjetit me eksploziv dalin nga ajri? Si ka mundësi kur nuk u afrua askush

Publikuar tek: aktualitet, më 23:46 11-07-2015 Fotot e mjetit me eksploziv dalin nga ajri? Si ka mundësi kur nuk u afrua askush

Ndodh edhe kështu. Një agjenci lajmesh droni.al ka regjistruar nga lart me një dron, sic pretendon agjencia fotot e automjetit që ishte vënë 600 gr. Lëndë eksploziv dhe moment kur ekspertët xhenierë bënë çaktivizimin e lëndës shpërthyese.

Në fakt, fotot e realizuara nga droni.al vënë në dyshime efektivitetin e policisë shqiptare. Si ka mundësi që një agjenci private të mund të realizojë fotot dhe të bëjë kqyrje të vendit të ngjarjes nga gjithë pozicionet dhe policia shqiptare jo.

Fatmirësisht, eksplozivi u çaktivizua në makinë që ishte vendosur në rrugën “Thoma Hoxhaj” në Kombinat në Tiranë.Eksplozivi ishte i lidhur me natriban. Mjeti ishte marrë me qira nga 31 vjeçari Ervis Imeri nga Tepelena.

Ideja është: kur askush nuk mund të ketë foto nga vendngjarja, si mundet që një agjensi droni.al, e cila duhet përgëzuar, ka fotografitë e realizuara nga lart?

{gallery}dreon{/gallery}

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fatos Nano në takim “zyrtar”, e përkthen e shoqja, Xhoana Nano (Video)
Ja çfarë bën në Havana Beach DJ Aldo, gjithë të rinjtë në festën e natës »
Article Logic
Execution time: 0.01337194442749
array(1) { ["section"]=> string(85) "fotot-e-mjetit-me-eksploziv-dalin-nga-ajri-si-ka-mundesi-kur-nuk-u-afrua-askush-15958" }