Fotot e papublikuara më parë të Ibrahim Rugovës dhe Rexhep Qosjes

Publikuar tek: kulture-art, më 14:29 23-01-2016 Fotot e papublikuara më parë të Ibrahim Rugovës dhe Rexhep Qosjes

Foto ekskluzive të Ibrahim Rugovës me Rexhep Qosen bashkë në SHBA për pavarësinë e Kosovës.

Fotot janë bërë në Prill 1990, Neë Jork, atëhere kur ish-kongresmeni amerikan me origjinë shqiptare, Dioguardi bashkoi të gjithë shqiptarët në luftën për pavarësinë e Kosovës.

Këto foto, të presidentit të ndjerë Rugova dhe akademikut Qosja anë bërë të njohura sot nga historiani Arben Llalla.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024914026260376
array(1) { ["section"]=> string(71) "fotot-e-papublikuara-me-pare-te-ibrahim-rugoves-dhe-rexhep-qosjes-30761" }