Fotot e papublikuara të tunelit bërthamor pranë Ministrisë së Brendshme, ja si duket

Publikuar tek: aktualitet, më 16:45 28-08-2015 Fotot e papublikuara të tunelit bërthamor pranë Ministrisë së Brendshme, ja si duket

Tuneli antiatomik që ndodhet në qendër të Tiranës do të hapet së shpejti për qytetarët. I gjendur pranë Ministrisë së Brendshme, ku tunel është një nga më misteriozët të ndërtuar nga regjimi diktatorial i Enver Hoxhës në kryeqytet, por që publiku shqiptar ende di shumë pak për të.

Këshilltari i kryeministrit për Kulturën, Artan Shkreli, ka publikuar dy foto nga hyrja e tunelit, ndërsa lajmëron se punimet janë drejt përfundimit.

“Punimet e krijimit të një aksesi të thjeshtë vizitorësh për në Strehimin Antiatomik, ndërtuar në vitet e Luftës së Ftohtë në sheshin mes Teatrit Kombëtar dhe ministrive, janë drejt perfundimit”, shkruan Shkreli.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Avioni i drogës Vlorë-Itali, reagon ALBCONTROL: Nuk na u shfaq në ekranet e radarëve
Në Tiranë kryhet operacioni i rrallë në tru, pacienti mbahet zgjuar »
Article Logic
Execution time: 0.011263132095337
array(1) { ["section"]=> string(89) "fotot-e-papublikuara-te-tunelit-berthamor-prane-ministrise-se-brendshme-ja-si-duket-19412" }