Fotot nga hapësira që tregojnë katastrofën në Siri

Publikuar tek: bota, më 22:27 05-10-2015 Fotot nga hapësira që tregojnë katastrofën në Siri

Që prej vitit 2011 Siria është zhytur në kaos total dhe pamjet e dhunës dhe masakrave që kryen në atë vend nuk kanë të përfunduar.

Dy foto të bëra nga hapësira nga satelit S-NPP tregojnë se si Siria është zhytur në errësirë përgjatë këtyre viteve. Elektriciteti është zhdukur në pothuajse 90% të territorit dhe sidmos përgjatë lumit Eufrat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01315712928772
array(1) { ["section"]=> string(56) "fotot-nga-hapesira-qe-tregojne-katastrofen-ne-siri-22417" }