FOTOT- Vendi dhe njerëzit që zgjedh Armando Sadiku për të pushuar pas Europianit

Publikuar tek: sport, më 11:02 27-06-2016 FOTOT- Vendi dhe njerëzit që zgjedh Armando Sadiku për të pushuar pas Europianit

Armando Sadiku duket që po shijon këto pushime verore, në këto temperatura të larta në plazhet e Shqipërisë.

Sulmuesi elbasanas ka postuar disa foto, me familjarë të tij, në brigjet e plazhit të Dhërmiut. 25-vjeçari ka gjetur momente relaksi, pas atij Europiani, ku emri i tij do të mbahet mend gjatë në historinë e futbollit Shqiptar. Sadiku shënoi një gol të rëndësishëm me ndeshjen me Rumaninë, duke triumfuar pas 65 viteve me ta.

Përpos kësaj, Shqipëria shpresoi edhe për një kualifikim të mundshëm në Euro 2016, duke grumbulluar tre pikë në grup, por që fati nuk ishte me të.

sadiku-1-480x470.png

sadiku2.jpg

sadiku3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.074854135513306
array(1) { ["section"]=> string(85) "fotot-vendi-dhe-njerezit-qe-zgjedh-armando-sadiku-per-te-pushuar-pas-europianit-44707" }