Fqinji i rrahu babain për qenin, djali nga Kavaja: Po nuk ndërhyri shteti do marr hak, s'e fal gjakun e tim ati

Publikuar tek: aktualitet, më 07:56 21-09-2020 Fqinji i rrahu babain për qenin, djali nga Kavaja: Po nuk ndërhyri shteti do marr hak, s'e fal gjakun e tim ati Nga videoja kur rrihet

Marjus Çelmeta, djali i Besnik Çelmetës, i cili u rrah nga fqinji, pas një sherri të bërë për qenin, është shprehur se do të marrë hak vet për babain nëse shteti nuk ndërhyn.

I riu shton se policia s'ka bërë asgjë, ndërsa agresori u ka bërë presion se përse kanë nxjerrë videon.

“Un nuk kam kthim mbrapa, që do thotë se deri sa shteti nuk merret unë do të marr hak vetë, unë nuk e fal gjakun e babit për një copë ordiner. Për derisa shteti nuk lëviz, atij që ka lokalin i thotë pse i ke dhënë kamerat. Kështu shteti kemi ne.

Pse ia ke dhënë kamerat, i ka bërë presion shteti, i tha na ke prish punë, thotë. Unë publikova atë që më djeg mua në shpirt. Shteti nuk lëviz asnjë gjë, ky është presioni. Si ka mundësi që shteti të mos vijë të kontrollojë njëherë shtëpinë, ndërsa lokali është pa letra, e mban hapur serbes”, tha ai për abc news.

Lexo edhe: Nipi denoncon me video: Ja si ma qëlluan dajën me thikë gati për vdekje në mes të lokalit në Kavajë, policia s’bën asgjë

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011518955230713
array(1) { ["section"]=> string(115) "fqinji-i-rrahu-babain-per-qenin-djali-nga-kavaja-po-nuk-nderhyri-shteti-do-marr-hak-s-e-fal-gjakun-e-tim-ati-221062" }