Fran Frrokaj i APPD shkëputet me mbi 3 mijë vota në Lezhë

Publikuar tek: politike, më 18:33 22-06-2015 Fran Frrokaj i APPD shkëputet me mbi 3 mijë vota në Lezhë

Gara për Bashkinë e Lezhës ka qenë që prej fillimit një nga më të ngushtat, por në prag të përmbylljes së procesit të numërimit, kur kanë mbetur edhe 22 kuti të tjera nga 121, kandidati i djathtë Fran Frrokaj është shkëputur ndjeshëm ndaj kundërshtarit.

Frrokaj ka fituar përparësi në garë me 3219 vota më tepër se kandidati i LSi-së, Voktor Tushaj.

Aktualisht janë numëruar 99 nga 121 kuti votimi dhe rezulati është si më poshtë:

Fran Frrokaj kryeson me 17,725 vota

Viktor Tushaj ka 14506 vota

Diferenca: 3219 vota. Gara për Bshkinë e Lezhës vazhdon të mbetet e hapur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në Gjirokastër Zamira Rami shkëputet me mbi 2 mijë vota, ka mbetur edhe një kuti
Rikonfirmohet Qazim Sejdini në Bashkinë e Elbasanit »
Article Logic
Execution time: 0.0366370677948
array(1) { ["section"]=> string(63) "fran-frrokaj-i-appd-shkeputet-me-mbi-3-mije-vota-ne-lezhe-14364" }