Franca dekoron Ismail Kadarenë, ministri Bushati jep lajmin e bukur

Publikuar tek: kulture-art, më 14:49 01-01-2016 Franca dekoron Ismail Kadarenë, ministri Bushati jep lajmin e bukur

Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare merr urdhrin më të lartë të Francës ‘’Komandant i Legjionit të Nderit. Një lajm shumë i bukur për Kadarenë e shqiptarët, dhënë sot nga ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati.


‘’2016 nis me një lajm fantastik. Kadare u dekorua ‘’Komandant i Legjionit të Nderit’’, më i lartë i Francës. Ndërim i madh për Kadarenë dhe Shqipërinë’’, shkruan Bushati në ‘’Twitter’’.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007411003112793
array(1) { ["section"]=> string(72) "franca-dekoron-ismail-kadarene-ministri-bushati-jep-lajmin-e-bukur-28958" }