Franca dhe Egjipti mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Publikuar tek: bota, më 11:11 16-02-2015 Franca dhe Egjipti mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Franca dhe Egjipti kanë bërë thirrje për mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, për të marrë masa kundër grupit terrorist të  ISIS. Kjo thirrje vjen pas vrasjes së 21 egjiptianëve të krishterë  mbrëmjen e djeshme.

Terrorristët  e ISIS kanë publikuar mbrëmë një video masakër, duke u prerë kokën 21 egjiptianëve të krishterë që i kishin rrëmbyer në Libi. Vrasjet makabre janë bërë në bregdetin e Wilayat Tarabulus në Detin Mesdhe. Video përmban pamje shokuese. Egjiptianët, të veshur me kostume portokalli janë ekzekutuar nga terroristët e veshur me të zeza.

Ndërkohë 50 anëtarë të ISIS janë vrarë nga sulmet ajrore egjiptiane.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013787031173706
array(1) { ["section"]=> string(77) "franca-dhe-egjipti-mbledhje-urgjente-te-keshillit-te-sigurimit-te-okb-se-3473" }