Franca fiton Kupën e Botës “Rusi 2018”

Publikuar tek: sport, më 18:58 15-07-2018 Franca fiton Kupën e Botës “Rusi 2018”

Franca është shpallur kampione e botës në Rusi duke mposhtur Kroacinë me rezultatin 4-2.

Ka qenë një finale e tensionuar, me raste të shumta nga të dyja ekipet, por Franca ka shënuar e para dhe ka mundur të mbajë avantazhin përgjatë pjesës së dytë.

Kjo është hera e dytë që Franca fiton Kupën e Botës, pas asaj të vitit 1998. Ndërsa për Kroacinë ishte e para herë në një finale botërori.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009268045425415
array(1) { ["section"]=> string(43) "franca-fiton-kupen-e-botes-rusi-2018-127989" }