Franca me rënie drastike të numrit të viktimave nga Covid-19 (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 21:30 07-05-2020 Franca me rënie drastike të numrit të viktimave nga Covid-19 (SHIFRAT)

Franca ka pësuar rënie drastike përsa i përket shifrave nga koronavirusi.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 178 viktima, duke e çuar në 25.987 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Ndërkohë janë regjistruar 600 raste të reja, duke e çuar në 174.791 numrin e përgjithshëm të të prekurve me covid-19.

Ndërkohë në Francë janë shëruar mbi 55 mijë të shëruar, ndërsa 2961 ndodhen në gjendje kritike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Italia do mbajë 600 mijë emigrantë të paligjshëm, ministri për Jugun: Punojnë në fusha dhe na sjellin ushqim në tavolina
»
Article Logic
Execution time: 0.010666131973267
array(1) { ["section"]=> string(75) "franca-me-renie-drastike-te-numrit-te-viktimave-nga-covid-19-shifrat-205580" }