Franca në valën e skandaleve seksuale, të përfshirë zyrtarë të lartë të shtetit dhe politikanë

Publikuar tek: bota, më 07:59 17-05-2016 Franca në valën e skandaleve seksuale, të përfshirë zyrtarë të lartë të shtetit dhe politikanë

Vala e skandaleve seksuale ka përfshirë Francën. Më i fundit nga rradhët e zyrtarëve të lartë të shtetit dhe politikanëve është rasti i Denis Baupin, ish nënkryetari i Parlamentit që akuzohet se ka ngacmuar seksualisht kolegët.

Baupin akuzohet se u ka dërguar kolegëve ambientalistë mesazhe erotike.

Nisur nga kjo, 17 ish ministra të tjerë në Francë kanë paralajmëruar se do denoncojnë rastet e ngacmimeve dhe abuzimeve seksuale.

Sakaq, femrat e politikën franceze kanë nisur fushatën “Nuk do të heshtim më”.

Më herët, ministri i Financave në Francë Michel Sapin u përfshi në një tjetër skandal kur preku gazetaren që u ul për të marrë stilolapsin nga toka.

“Ç’po më tregon?”, i tha Sapin duke i tërhequr rripin e të mbathurave sipër pantallonave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017318964004517
array(1) { ["section"]=> string(99) "franca-ne-valen-e-skandaleve-seksuale-te-perfshire-zyrtare-te-larte-te-shtetit-dhe-politikane-40662" }