Franca ngrin të ardhurat e entiteve siriane dhe libaneze

Publikuar tek: bota, më 09:46 18-05-2018 Franca ngrin të ardhurat e entiteve siriane dhe libaneze

Sipas tre vendimeve të publikuara në Fletoren Zyrtare, ditën e sotme Franca ngriu të ardhurat për shtatë entitete në Siri, Liban dhe në Kinë për përfshirjen e tyre të dyshuar në prograin e armëve kimike siriane.

Janë regjistruar kompanitë “Al Mahrous Group” (Damask), përfshirë dy filiale në Dubai dhe në Egjipt, “Sigmatec” (Damask), “Technolab” (Liban) si dhe një shoqëri që ndodhet në Guangzhu në Kinë.

Gjithashtu janë prekur dhe dy shtetas sirianë si dhe një person i lindur në vitin 1977 në Liban, kombësia e të cilit nuk është përcaktuar.

Franca ngriu në janar të ardhurat e 25 entiteteve dhe zyrtarëve të kompanive siriane, por gjithashtu franceze, libaneze apo kineze, dyshuar për përfshirje në programin sirian të armëve kimike.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012250185012817
array(1) { ["section"]=> string(63) "franca-ngrin-te-ardhurat-e-entiteve-siriane-dhe-libaneze-121201" }