Franca si asnjë vend tjetër në botë, prej ditësh me mbi 1000 viktima çdo 24 orë, SHIFRA TË FRIKSHME

Publikuar tek: bota, më 20:31 04-04-2020 Franca si asnjë vend tjetër në botë, prej ditësh me mbi 1000 viktima çdo 24 orë, SHIFRA TË FRIKSHME

Franca është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi në të gjithë botën. Prej ditësh në vendin e gjelave shifrat e viktimave në 24 orë i kanë kaluar 1 mijë.

Ditën e fundit janë regjistruar 1053 viktima, duke e çuar në 7560 numrin total të jetëve të humbura. Janë 7788 raste të reja në 24 orët e fundit, me një total prej 89.953 të infektuarish.

Në Francë janë shëruar gjithsej 15.438 persona, ndërsa 6838 pacientë ndodhen në gjendje të rëndë.

Në të gjithë botën numërohen 1 milionë e 182 mijë e 398 të infektuar, 63.913 viktima dhe 244.108 të shëruar.

Më poshtë mund të shihni tabelën me vendet më të prekura nga covid-19.

Capture14.PNG

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010982990264893
array(1) { ["section"]=> string(104) "franca-si-asnje-vend-tjeter-ne-bote-prej-ditesh-me-mbi-1000-viktima-cdo-24-ore-shifra-te-frikshme-201371" }