"France 2016", ndeshja e grupit të Shqipërisë, më e rrezikuara nga sulmet terroriste

Publikuar tek: sport, më 13:22 11-04-2016

Sipas mediave franceze evenimenti i Kampionatit Europian që do të mbahet në Francë, rrezikohet nga sulmet e terroristëve, por një ndeshje në veçanti është më e kërcënuara.

Bëhet fjalë për ndeshjen hapëse të France 2016, mes ekipit të shtetit organizues, Francës dhe Rumanisë, ndeshje që do të luhet në datën 10 qershor. Në grup me Francën, Rumaninë dhe Zvicrën bën pjesë edhe Shqipëria. Ndeshja e dytë mes kuqezinjve dhe zviceranëve do të luhet në datën 11 qershor.

Por sipas mediave franceze, hapja e kampionatiti në ndeshjen e parë do jetë edhe shënjestra kryesore e ISIS.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arbitri e detyron të qethet në mes të lojës: I ke flokët “jo-islamike”
Interi vuan me Frosinonen, Icardi feston ndeshjen e 100-të me gol »
Article Logic
Execution time: 0.011844873428345
array(1) { ["section"]=> string(86) "france-2016-ndeshja-e-grupit-te-shqiperise-me-e-rrezikuara-nga-sulmet-terroriste-37388" }