Francë/ Akuzohen për 200 vjedhje, dalin në gjyq 26 shqiptarët

Publikuar tek: bota, më 19:38 07-01-2019 Francë/ Akuzohen për 200 vjedhje, dalin në gjyq 26 shqiptarët

26 shqiptarë kanë dalë përpara organeve të drejtësisë franceze gjatë ditës së sotme.

Ata janë akuzuar për 200 vjedhje në Auvergne Rhone-Alpes, por dhe nëpër vende të tjera të Francës.

19 prej tyre kanë qenë shqiptarë të Shqipërisë, ndërsa 7 shqiptarë të Kosovës.

Të ndihmuar nga katër përkthyes dhe pesëmbëdhjetë avokatë dolën para trupës gjykuese në gjykatë në Saint-Etienne.

Që nga viti 2015 deri në fund të vitit 2017, shqiptarët kanë grabitur e vjedhur sasi të mëdha bizhuterish. Shumë persona kanë qenë viktima të këtij grupi kriminal.

kapen-577x350.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013121128082275
array(1) { ["section"]=> string(66) "france-akuzohen-per-200-vjedhje-dalin-ne-gjyq-26-shqiptaret-147853" }