Francë/ Identifikohet një prej terroristëve, quhet Omar Ismail Mostefai

Publikuar tek: bota, më 11:26 15-11-2015 Francë/ Identifikohet një prej terroristëve, quhet Omar Ismail Mostefai

Një prej 7 terroristëve që vranë 129 veta në sulmet e Parisit, është identifikuar nga autoritetet franceze.

Ai është Omar Ismail Mostefai, një 29 vjeçar, qytetar i Francës por me origjinë algjeriane. Mostefai ka pasur rekorde të tjera krimnale, ndërsa njihej për bindjet e tij radikale.

Prokurorët francezë kanë deklaruar se sulmet ishin të koordinuara. Franca ka shpallur tre ditë zie, ndërsa vijojnë ende paralajmërimet se rreziku nuk ka kaluar ende.

129 persona humbën jetën dhe më shumë se 350 të tjerë mbetën të plagosur gjatë sulmeve terroriste të 13 nëntorit në Paris.

Lexo edhe:

Publikohet video që tregon momentin e përplasjes së policisë me terroristët në “Bataclan”

Si e mësoi François Hollande lajmin për sulmet? Truproja përkulet dhe flet me presidentin, mediat publikojnë fotot

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011356115341187
array(1) { ["section"]=> string(75) "france-identifikohet-nje-prej-terroristeve-quhet-omar-ismail-mostefai-25457" }