Francë, përplasje të ashpra në xhunglën Kalais

Publikuar tek: bota, më 21:45 23-10-2016 Francë, përplasje të ashpra në xhunglën Kalais

Prej mëse dy orësh në një prej zonave me numrin më të lartë të refugjatëve në Francë, Kalais, kanë nisur përplasje të ashpra me forcat e policisë.

Rezidentët e xhunglës i kanë vënë zjarrin tendave të shumta dhe kanë qëlluar me gurë në drejtim të policisë, ndërsa këta të fundit i janë përgjigjur me gaz lotsjellës. Rreth dy ditë më parë disa fletëpalojse anonime të shpërndara në Kalais pretendonin se qeveria franceze kishte vendosur t’i diqte mijëra emigrantët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mijëra myslimanë vërshojnë në rrugët e Romës, kundër mbylljes së Xhamive
Festonin çlirimin e fshatit të tyre, ISIS ekzekuton 40 njerëz »
Article Logic
Execution time: 0.0095460414886475
array(1) { ["section"]=> string(51) "france-perplasje-te-ashpra-ne-xhunglen-kalais-57173" }