Françesk Radi shtrohet me urgjencë në spital, flasin mjekët

Publikuar tek: aktualitet, më 10:48 27-03-2017 Françesk Radi shtrohet me urgjencë në spital, flasin mjekët

Pas lajmit se këngëtari i njohur Françesk Radi u shtrua me urgjencë në QSUT kanë reaguar mjekët.

Sipas tyre gjendja e Radit është kritike. “Balkanweb” duke iu referuar mjekëve të urgjencës raporton se kantautori është shtruar në reanimacionin qendror në QSUT dhe gjendja e tij është shumë e rëndë.

Mjekët bëjnë të ditur se këngëtari ka pësuar hemorragji masive të trurit. Më herët ka qenë vetë bashkëshortja e Radit, e njohura Tefta Radi e cila ka njoftuar familjarët për gjendjen e rënduar të tij dhe ka bërë thirrje për ndihmë të specializuar mjekësore.

Ndërsa e kontaktuar  nga “Ora News” Tefta Radi ka bërë apel për ndihmë nga autoritetet.

“Gjëndja e tij është shumë e rëndë. Nëse autoritetet kanë mundësit për ta dërguar jashtë për një mjekim më të specializuar ju lutem ta bëjnë”-shprehet bashkëshortja Tefta Radi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dorëzohen armët, ky është bilanci i ditëve të fundit në të gjitha qarqet
Lejuan të kalojnë 8 ton drogë në doganë, gjykata lë në burg 4 policët »
Article Logic
Execution time: 0.010930061340332
array(1) { ["section"]=> string(64) "francesk-radi-shtrohet-me-urgjence-ne-spital-flasin-mjeket-73253" }