Frederik Ndoci bën deklaratën BOMBË: Aty ku nëna vritet e fëmijët… mos paç Shën Valentin kurrë o Shqipni etnike

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:21 14-02-2019 Frederik Ndoci bën deklaratën BOMBË: Aty ku nëna vritet e fëmijët… mos paç Shën Valentin kurrë o Shqipni etnike

Frederik Ndoci njihet si një nga këngëtar shqiptar që i thotë mendimet në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe pa u ndikuar nga askush.

Së fundmi, ai në 'Facebook' ka bërë një poezi, ku lidh ngjarjet e aktualitetit në Shqipëri me ditën e Shën Valentinit.

Këngëtari tregohet shumë i ashpër dhe i prerë duke uruar që Shqipëria etnike të mos ketë asnjëherë Shën Valentin.

Statusi i plotë:

Kam do’ vite, qe shen Valentini

Me shfaqet ne gjum,

Me buzqeshje cinike

Me do vargje poemash te ftohta,

me dokumente e sorollatje,

Me biseda telefonash më video,

me foto zemrash ne media,

larg puthjeve te sinqerta bashk me shterngime duersh.

Me duket anti shen Valentin

Avokati e oficieri emigracionit

ne zyrat e tyne

mbush ne dosje,

E lot largesie pa parfum!

Trendafila mbetun pa u ble prej meje,

Por zambake lilak vorresh, per stoli kronikash te zeza,

grave drit shkurtera,

te ndeshkueme me plumb.

Jo Shen Valentini nuk asht per trojet e mia,

ku má vler ka krimi se dashnia,

Ku dashni asht vrasja e lot nder sy jetimesh te fmija!

Ndergjegje 0 e minus 0 burrnia!

Mu ngrive në buz shen Valentin

Kur nana vritet e fmija mbet jetim!

Ku feja e vrasjes asht unike,

Per nanen qe femijet ia fike

A ka shen Lucifer kund për ne?

Se te madh e kisha ble qirin,

Ose me plot goj:-

Mos paç shen Valentin oh shqipnia etnike.

FN

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099630355834961
array(1) { ["section"]=> string(116) "frederik-ndoci-ben-deklaraten-bombe-aty-ku-nena-vritet-e-femijet-mos-pac-shen-valentin-kurre-o-shqipni-etnike-152766" }