'Frigoriferët e vjetër të Donikës, Shpresës, Arturit janë bosh', Basha: 780 familje janë hequr nga skema e ndihmës ekonomike

Publikuar tek: politike, më 20:16 21-02-2018 'Frigoriferët e vjetër të Donikës, Shpresës, Arturit janë bosh', Basha: 780 familje janë hequr nga skema e ndihmës ekonomike

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë një vizitë në disa prej familjeve të varfëra në Bashkinë Kamëz.

“Frigoriferët e vjetër të Donikës, Shpresës, Arturit janë bosh. Ata nuk kanë me se ti ushqejnë femijët e tyre, të zhytur në një varfëri të përmasave afrikane.”- shkruan kreu i PD.

Basha shprehet se 780 familje janë hequr nga skema e ndihmës ekonomike pa asnjë shpjegim dhe sot jetojnë në skamje të frikshme. 

Sakaq, ka publikuar dhjetra foto nga gjendja e familjeve në nevojë.

Postimi i plotë:

780 familje në Bashkinë Kamëz janë hequr nga skema e ndihmës ekonomike pa asnjë shpjegim dhe sot jetojnë në skamje të frikshme. 
Frigoriferët e vjetër të Donikës, Shpresës, Arturit janë bosh. Ata nuk kanë me se ti ushqejnë femijët e tyre, të zhytur në një varfëri të përmasave afrikane. 
Duke u hequr ndihmën ekonomike këtyre njerëzve të pamundur, qeveria që shpenzon milionat për lluks e qejfe, po i kercënon ata me bukën e gojës dhe kjo është kriminale. Buka e gojes nuk është lluks! 
Asnjë qytetar i këtij vendi nuk mund të flejë me barkun bosh!

21768302_1792724290778744_2951430099369238326_n.jpg

28059353_1792724384112068_1025543911192161988_n.jpg

27973854_1792724557445384_2335562844069401059_n.jpg

27973381_1792723987445441_769714681401895529_n.jpg

28055794_1792724047445435_4891580502994776709_n.jpg

28279808_1792724160778757_6090961848717449972_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010692119598389
array(1) { ["section"]=> string(125) "frigoriferet-e-vjeter-te-donikes-shpreses-arturit-jane-bosh-basha-780-familje-jane-hequr-nga-skema-e-ndihmes-ekonomike-111019" }