Frikë në Britani, rritet frikshëm numri i të infektuarve nga Covid gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 22:00 23-09-2020 Frikë në Britani, rritet frikshëm numri i të infektuarve nga Covid gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

Situata vijon të jetë e rënduar nga pandemia e koronavirusit në Britaninë e Madhe.

Gjatë ditës së fundit e kanë humbur jetën nga Covid 37 persona, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 41.862.

Bëhet me dije se gjatë ditës së fundit janë shënuar 6.178 raste të reja gjatë 24 orëve të fundi, teksa ditën e djeshme u shënuan 5000.

Deri më tani në Britaninë e Madhe 41.862 persona kanë humbur jetën nga kornavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 409.729.

Kujtojmë që ditën e djeshme kryeministri i Britanisë Boris Johson në një konferencë për media njoftoi masat e reja për të bërë të mundur parandalim e përhapjes së koronavirusit, siç ishte mbyllja e  pubeve dhe restoranteve në orën 22:00, ndalimi i aktiviteteve sportive pas 31 tetorit.

Ndër të tjera ai ka thënë se gjobat do të rriten dhe ajo e mbajtjes së maskës do të shkojë deri në 200 paund.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01183009147644
array(1) { ["section"]=> string(105) "frike-ne-britani-rritet-frikshem-numri-i-te-infektuarve-nga-covid-gjate-24-oreve-te-fundit-shifrat-221427" }