Frikë në kampin Lesbos në Greqi, infektohen me koronavirus 243 emigrantë

Publikuar tek: rajon, më 17:29 21-09-2020 Frikë në kampin Lesbos në Greqi, infektohen me koronavirus 243 emigrantë

Kampi më i madh në Greqi pak ditë më parë u përfshi nga flakët duke lënë me mijëra emigratë të pastrehë.

Ditën e sotme autoritetet greke kanë raportuar se 243 emigratë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, duke e bërë kështu akoma më alarmante situatën.

"243 infeksione të reja janë zbuluar nga 7,000 azilkërkuesve të testuar”, thanë autoritetet greke në një deklaratë për median.

Pas zjarrit që ra në kamp rreth 12.000 emigratë kanë fletur në rrugë. Për këtë incident akuzohen 6 afganë.

Ministri i Migracionit Notis Mitarachi sot tha në parlament se ata që janë përgjegjës për zjarrin "do të vuajnë dënimin e tyre në Greqi dhe më pas do të dëbohen".

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012391805648804
array(1) { ["section"]=> string(78) "frike-ne-kampin-lesbos-ne-greqi-infektohen-me-koronavirus-243-emigrante-221145" }