Frikë nga Covid-19, gjykata dërgon në shtëpi 8 nga 35 të arrestuarit për fasifikim vizash: Me probleme shëndetësore kronike ( MES TYRE 2 GRA-EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:46 31-03-2020 Frikë nga Covid-19, gjykata dërgon në shtëpi 8 nga 35 të arrestuarit për fasifikim vizash: Me probleme shëndetësore kronike ( MES TYRE 2 GRA-EMRAT) Ilustruese

Gjykata e posaçme ka nxjerrë nga qelia dhe i ka dërguar në shtëpi 8 nga 35 të arrestuarit në grupin e falsifikatorëve të vizave drejt SHBA e BE.

Ky vendim është marrë pasi ata kanë rezultuar me probleme shëndetësore dhe nga frika se mos ndonjëri prej tyre infektohet nga Covid-19 janë dërguar në shtëpi për të qenë më të kujdesshëm në këtë perudhë të vështirë.

Të burgosurit në Mars të 2018 që janë dërguar në arrest shtëpie janë: Nik Bushi, Prel Gjelaj, Roza Frroku, Liri Mucollari, Nosh Volaj, Artur Karaj, Tanush Prenga dhe Mensur Selami.

Siç bën me dije gjykata këta shtetas kanë dokumentuar me raport mjekoligjor probleme shëndetësore kronike dhe janë mbi 55 vjeç, dy prej tyre janë gra.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098938941955566
array(1) { ["section"]=> string(149) "frike-nga-covid-19-gjykata-dergon-ne-shtepi-8-nga-35-te-arrestuarit-per-fasifikim-vizash-me-probleme-shendetesore-kronike-mes-tyre-2-gra-emrat-200762" }