Frikë nga shkëmbim zjarri, në Nju Jork qindra qytetarë ia mbathin nga sytë këmbët (KUSH E SHKAKTOI ZHURMEN – VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 12:50 07-08-2019 Frikë nga shkëmbim zjarri, në Nju Jork qindra qytetarë ia mbathin nga sytë këmbët (KUSH E SHKAKTOI ZHURMEN – VIDEO)

Frika dhe paniku ka pushtuar Nju Jorkun. Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon për panikun në Times Square, një ndër kryqëzimet më të mëdha të Nju Jorkut.

Qindra persona kanë filluar të vrapojnë, duke dashur të hyjnë nëpër dyqane apo nëpër vendbanime të tjera, pasi kanë dëgjuar zhurma të ngjashme të ngjashme me ato të pistoletës.

Video që është regjistruar nga smartphone, tregon turmën e dëshpëruar, të rezidentëve dhe turistëve. Zërat për një shkëmbim zjarri megjithatë kanë dalë falso.

Policia, nëpërmjet një njoftimi ka specifikuar që zhurmën e shkaktoi një marmitë motorrciklete. “Nuk ka asnjë sulm në Times Square, ka shkruar departamenti. “Ftojmë qytetarët të qëndrojnë të qetë dhe të mos I kapë paniku. Zona është shumë e sigurt dhe e vëzhguar në cdo moment”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013638973236084
array(1) { ["section"]=> string(117) "frike-nga-shkembim-zjarri-ne-nju-jork-qindra-qytetare-ia-mbathin-nga-syte-kembet-kush-e-shkaktoi-zhurmen-video-174604" }