Frikë për Italinë, shënohet viktima e pestë me koronavirus në Itali

Publikuar tek: bota, më 13:24 24-02-2020 Frikë për Italinë, shënohet viktima e pestë me koronavirus në Itali

Shënohet viktima e pestë me koronavirus në Itali.

Sipas mediave fqinje, bëhet fjalë për një të moshuar 88-vjeçar.

Deri më tani në Itali janë regjistruar 213 të infektuar me koronavirus. Më shumë se 50 000 njerëz në Lambardi dhe Veneto janë në karantinë, ndërsa shkollat, zyrat publike dhe shumë aktivitete janë mbyllur. Mediat italiane bëjnë me dije se 12 qytete veriore janë në vëzhgim me një popullsi 50 mijë banorë.

Italia renditet tashmë e para në Europë për numrin e personave të infektuar dhe e katërta në botë pas Kinës, Koresë se Jugut dhe Japonisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086891651153564
array(1) { ["section"]=> string(73) "frike-per-italine-shenohet-viktima-e-peste-me-koronavirus-ne-itali-196261" }