Frymëzon i riu pa duar, saldatori i gjymtuar ndërton vetë makinën e tij (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:26 15-03-2017

Një 23-vjeçar nuk e ka penguar të sigurojë jetesën e tij, ndonëse është i gjymtuar.

Hailish Gebrselassie nga Etiopia është një saldator shumë i zoti, ndonëse natyra nuk është treguar e drejtë me të, pasi ai ka lindur i gjymtuar pa duar. 

Hailishi është pronar i një dyqani metalikësh ku ai punon si saldator, si dhe ka qenë në në gjendje të rregullonte edhe një automjet që t'i përshtatet aftësive të tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump kërkon publikisht arrestimin e Snoop Dogg: Koha për në burg
Tmerr në Etiopi, vriten 28 persona dhe rrëmbehen 43 fëmijë »
Article Logic
Execution time: 0.01109504699707
array(1) { ["section"]=> string(82) "frymezon-i-riu-pa-duar-saldatori-i-gjymtuar-nderton-vete-makinen-e-tij-video-71992" }