Fshati çlirohet nga ISIS, gratë heqin dhe djegin ferexhetë nga gëzimi (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:45 23-02-2017

Disa gra janë xhiruar duke festuar me heqjen e ferexhesë nga fytyra pasi fshati ku jetonin raportohet të jetë çliruar nga i ashtuquajturi Shteti Islamik.

Në video një gruaja e paidentifikuar, shihet duke bërtitur nga lumturia dhe duke e larguar ferexhenë nga fytyra. Sapo ajo e heq një tjetër grua e merr dhe i vë flakën shkruan ‘Daily Mail’.

Vendi se ku është bërë videoja nuk është bërë i ditur, por është realizuar në të njëjtën javë kur forcat irakiane kanë hyrë në qytetin e Mosulit duke çliruar pjesën lindore nga ISIS.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hollande sërish kundër Trump: Franca e vendosur për zgjidhjen me ”dy shtete” të konfliktit izraelo-palestinez
Arrestohet pas 5 vitesh arrati shqiptari në Itali, kishte kryer mbi 50 vjedhje (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.013251781463623
array(1) { ["section"]=> string(80) "fshati-clirohet-nga-isis-grate-heqin-dhe-djegin-ferexhete-nga-gezimi-video-69704" }