“Fshati Vertikal” fiton çmimin ndërtimi më i bukur i vitit (Fotot)

Publikuar tek: kulture-art, më 22:28 08-11-2015 “Fshati Vertikal” fiton çmimin ndërtimi më i bukur i vitit (Fotot)

Ndoshta mund të duket si një ndërtesë imagjinare, apo një projekt kompjuterik, por bëhet fjalë për një ndërtim të vërtetë që ka fituar çmimin ndërtesa e vitit.

“Fshati Vertikal” është një kompleks banimi me 1,040 apartamente përmes 8 hektarë tokë. Kompleksi në Singapor ka edhe pishina, palestra, ambiente biznesi dhe fusha tenisi.

oma-ole-scheeren-the-interlace-singapore-designboom-01.jpg

oma-ole-scheeren-the-interlace-singapore-designboom-04.jpg

oma-ole-scheeren-the-interlace-singapore-designboom-02.jpg

The_Interlace.jpg

oma-ole-scheeren-the-interlace-singapore-designboom-06.jpg

theinterlace2.jpg

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075290203094482
array(1) { ["section"]=> string(68) "fshati-vertikal-fiton-cmimin-ndertimi-me-i-bukur-i-vitit-fotot-24984" }