Fshehën pasurinë, ILDKPI padit pesë kryekomunarë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:03 19-05-2015 Fshehën pasurinë, ILDKPI padit pesë kryekomunarë

Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave ka vendosur masa administrative dhe kallëzim për ndjekje penale  për pesë kryetarë komunash , katër drejtorë dhe disa funksionarë të tjerë të shtetit të cilët kanë fshehur pasurinë e tyre.

Lista me emrat e zyrtarëve të cilët kanë refuzuar deklarimin  e pasurisë:

Adriatik Kaloshi, për funksionin Doganier, Drejtoria e Përgjithshme e Doganave;

Besnik Bishanaku, për funksionin Doganier, Drejtoria e Përgjithshme e Doganave;

Adela Abazi, për funksionin Drejtor, Ministria e Punëve të Brendshme;

Ermal Topalli,për funksionin Drejtor, Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës;

Dritan Manaj, për funksionin Kryetar i Degës së Shoqërive Publike, Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë  dhe Sipërmarrjes;

Xhevahir Bilja,për funksionin Kryetar i Komunës Cudhi;

Ahmet Dede,për funksionin Kryetar i Komunës Ujmisht;

Gjovalin Gjoni,për funksionin Kryetar i Komunës Ungrej;

Gani Allushi,për funksionin Kryetar i Komunës Zall-Herr;

Genc Drita,për funksionin Kryetar i Komunës Bërzhitë;

Rexhep Derveni,për funksionin Kancelar, Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Krujë;

Leonard Mene,për funksionin Përgjegjës Sektori, Drejtoria e Përgjithshme e Doganave;

Jonito Selimaj,për funksionin Inspektor, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve;

Haxhi Dybeli,për funksionin Inspektor, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve;

Hasan Zane,për funksionin Doganier, Drejtoria e Përgjithshme e Doganave;

Gertian Rushi,për funksionin Përgjegjës Sektor, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve;

Blendi Seferi,për funksionin Inspektor, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve;

Anila Haxhiu, për funksionin Drejtuese, Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Fier;

Aleksandër Qafa,për funksionin Inspektor, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve.

-Hristo Çavo, Doganier, Drejtora e Përgjithshme e Doganave.

.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bojaxhi denoncon: Bashkia e Tiranës po masakron parkun e liqenit, së shpejti do nisë një ndërtim i ri
‘’Kathimerini’’ për Shqipërinë: Kërkon të ndryshojë kufijtë me Greqinë, Erdogan takoi PDIU-në për ringjalljen e çështjes çame »
Article Logic
Execution time: 0.012042999267578
array(1) { ["section"]=> string(53) "fshehen-pasurine-ildkpi-padit-pese-kryekomunare-11483" }