Fshehën të ardhurat, arrestohen 2 persona në Tiranë, 3 në kërkim

Publikuar tek: aktualitet, më 21:44 31-10-2015 Fshehën të ardhurat, arrestohen 2 persona në Tiranë, 3 në kërkim Foto ilustruese

Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy persona dhe ka shpallur në kërkim tre të tjerë të akuzuar për fshehje të ardhurash.

Të arrestuarit janë Aurel Preni dhe Fiqiri Hoxha, përkatësisht 40 dhe 61 vjeç.

Ata akuzohen për mospagim taksash dhe tatimesh. Për të njëjtën akuzë janë shpallur në kërkim edhe 3 persona të tjerë me inicialet: I.K., E.K., dhe F.G.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndalohen zyrtarë të Fondit të Kujdesit Shëndetësor, ja skema gjigande e mashtrimit me ilaçet dhe emrat e përgjegjësve
Karburantet, masa sigurie për 5 drejtuesit e lartë, ja si u realizua skema e mashtrimit prej 5 miliardësh »
Article Logic
Execution time: 0.010946035385132
array(1) { ["section"]=> string(68) "fshehen-te-ardhurat-arrestohen-2-persona-ne-tirane-3-ne-kerkim-24384" }