Fshehu dënimin, deputeti më i ri rrezikon të dalë sërish nga Parlamenti

Publikuar tek: politike, më 16:53 19-05-2019 Fshehu dënimin, deputeti më i ri rrezikon të dalë sërish nga Parlamenti

Kryetari i partisë së pensionistëve të Shqipërisë, Selami Jenisheri është një ndër deputetët më të ri të parlamentit të Shqipërisë por dhe më i vjetri në moshë.

Ai vjen nga lista e Partisë Demokratike në qarkun e Shkodrës. 

Para tre ditësh, Jenisheri së bashku me tre të tjerë u betuan në Parlament.

Por mesa duket, Jenisheri rrezikon ta humbë sërish mandatin pasi ka gënjyer në deklarimet e bëra në formularin e dekriminalizimit.

Ai është dënuar me 8 muaj burg nga gjykata e Shkodrës në vitin 2001 për akuzën e mashtrim, vendim të cilin e ka apeluar në gjykatën e lartë dhe kjo e fundit ka lënë në fuqi dënimin.

selami-jenishehri.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.078195095062256
array(1) { ["section"]=> string(77) "fshehu-denimin-deputeti-me-i-ri-rrezikon-te-dale-serish-nga-parlamenti-164881" }