Fshehu pasurinë, Naço-Nishanit: Pezullo nga detyra gjyqtarin e Elbasanit, Qani Hasa

Publikuar tek: aktualitet, më 09:49 20-05-2015 Fshehu pasurinë, Naço-Nishanit: Pezullo nga detyra gjyqtarin e Elbasanit, Qani Hasa

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço i ka kërkuar Presidentit Nishani pezullimin nga detyra të gjyqtarit Qani Hasa.

Gjyqtari Hasa punon si gjyqtar në  Gjykatën e Elbasanit. Kërkesa e ministrit Naço vjen pasi prokuroria ka akuzuar gjyqtarin e Elbasanit  për fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë.

Gjatë mbledhje së KLD-së ministri ka kërkuar që kërkesa e tij të futet menjëherë në rendin e ditës të punimeve të Këshillit.

Naço ka ripërsëritur edhe kërkesën për plotësimin e vakancës dhe zgjedhjen e menjëhershme të nënkryetarit të KLD-së.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhuna ndaj deputetit Strazimiri, prokuroria kërkon 1 vit burg për Arben Ndokën dhe 8 muaj për Pjerin Ndreun
Didi "i lë topin në derë" Llallës: Për ekstradimin e Frrokut njoftova Prokurorinë »
Article Logic
Execution time: 0.013277053833008
array(1) { ["section"]=> string(86) "fshehu-pasurine-naco-nishanit-pezullo-nga-detyra-gjyqtarin-e-elbasanit-qani-hasa-11568" }