Fshehu shqiptaren në motorin e furgonit për ta kaluar në Angli, dënohet shoferi (HISTORIA E PAZAKONTË-FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:14 07-03-2017 Fshehu shqiptaren në motorin e furgonit për ta kaluar në Angli, dënohet shoferi (HISTORIA E PAZAKONTË-FOTOT)

Dënohet trafikanti moldav, i cili tentoi të kalojë ilegalisht një grua shqiptare nga Franca drejt Mbretërisë së Bashkuar, duke e fshehur në pjesën e motorit të furgonit, që ai drejtonte.

Gjykata Canterbury Crown ka vendosur 3 vjet burg për Nicolae Chirvas në terminalin Channel në Coquelles të Francë më datë 1 shkurt të këtij viti, i zbuluar nga policia kufitare.

Ai vinte nga Gjermania dhe ka pranuar veprën e plaishme “Ndihmë në emigracionin e paligjshëm në Mbretërinë e Bashkuar”. David Fairclough, përfaqësues nga Hetimet dhe Ekipi Financiar i Emigracionit ka thënë se gruaja kishte rrezikuar seriozisht jetën e saj për të shkelur në tokën angleze, ndaj dhe masa e dënimit për të ka qenë më e rreptë.

“Kjo grua e varfër mund të ishte djegur keq ose mund të kishte vdekur nga asfiksia. Kjo është arsyeja pse duhet të jemi më vigjilentë se kurrë në kufi, për të luftuar kundër trafikimit të njerëzve”, u shpreh David Fairclough. 

3E09D0D400000578-4289482-image-a-17_1488888536411.jpg

 

3E09993700000578-4289482-image-a-3_1488887009200.jpg

 

3E09CDA100000578-4289482-image-a-18_1488888563049.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i rëndë në Elbasan-Peqin: Përplasen dy makina, 4 të plagosur
Politologu tërheq vëmendjen: 7-marsi duhej të ishte një ditë kujtese edhe për rastin e vetëm kur Shqipëria u drejtua nga Perëndimi »
Article Logic
Execution time: 0.013211965560913
array(1) { ["section"]=> string(111) "fshehu-shqiptaren-ne-motorin-e-furgonit-per-ta-kaluar-ne-angli-denohet-anglezi-historia-e-pazakonte-fotot-71073" }