‘Fshesa e kryeministrit’, Zaev paralajmëron ndryshime në qeveri  

Publikuar tek: rajon, më 19:35 15-05-2019 ‘Fshesa e kryeministrit’, Zaev paralajmëron ndryshime në qeveri   Kryeministri i Maqedonise se Veriut, Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka paralajmëruar ndryshime në qeverinë e tij brenda muajit qershor.

Zaev bëri të ditur se përveç ndryshimeve në kabinetin qeveritar, do të ketë ndryshim edhe të strukturave drejtuese në institucionet e tjera që janë në kompetencë të Qeverisë por edhe në partinë e LSDM.

‘Besoj se në fillim të qershorit do të dal me ndryshimet komplete në strukturat udhëheqëse në nivel të ministrave dhe institucioneve shtetërore. Paralelisht me këtë, unë si kryetar i LSDM-së duhet të bëj disa ndryshime edhe në parti sepse një pjesë e reflektimit të qytetarëve vjen nga partia e parë në pushtet’, tha kryeministri Zaev.  

Që nga paralajmërimi i të ashtuquajturës ‘fshesa e kryeministrit’, shumë nga ministrat e kabinetit qeveritar po i frikësohen faktit të ndryshimeve, por vendimin përfundimtar do të merret  nga dy liderët kryesor të koalicionit të maxhorancës, Zaev dhe Ali Ahmeti.

Një ndër më të përfolurit për t’u zëvendësuar është ministri i Transportit, Goran Sugarevski.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0081918239593506
array(1) { ["section"]=> string(67) "fshesa-e-kryeministrit-zaev-paralajmeron-ndryshime-ne-qeveri-164462" }