FSHF kërkoi qira për vaksinimin në stadium, Braçe IRONIZON Dukën: Përsëri Tirja, nisi nga e para kënga DUM PARE, DUM PARE!

Publikuar tek: aktualitet, më 15:54 19-01-2021 FSHF kërkoi qira për vaksinimin në stadium, Braçe IRONIZON Dukën: Përsëri Tirja, nisi nga e para kënga DUM PARE, DUM PARE!

Federata Shqiptare e Futbollit ka kërkuar që të paguhet një qira për ambientet e stadiumit "Air Albania", ku po bëhet edhe vaksinimi kundër koronavirusit.

Pas këtij lajmi ka reaguar zëvendës kryeministri Erion Braçe, i cili thotë se një muaj më parë presidenti i FSHF-së hidhte dyshime nëse do vinte vaksina në Shqipëri, ndërsa tani kërkon para përse po bëhet në stadiumin Air Albania.

Ai e ka krahasua Dukën me "Tiren", sanitaren e "Shefqet Ndroqi" e cila akuzohet për korrupsion.

Postimi i Erion Braçes:

OOOOO ZOOOOOT!

PERSERI TIRJA;

LEKE PSE PO BEN VAKSINA NE STADIUM!

Nje muaj me pare tallej si presidenti i partise me dyshimin tregetar: do e sjelle apo nuk do e sjelle qeveria vaksinen!

Tani qe vaksinimi eshte fakt,

nisi nga e para kenga:

DUM PARE, DUM PARE!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tenderat për FBI-në shqiptare, KLSH nis auditimin për Ministrinë e Brendshme dhe ABP
Dimri i ashpër izolon Thethin, banorët mbeten të bllokuar nga dëbora »
Article Logic
Execution time: 0.020572185516357
array(1) { ["section"]=> string(124) "fshf-kerkoi-qira-per-vaksinimin-ne-stadium-brace-ironizon-duken-perseri-tirja-nisi-nga-e-para-kenga-dum-pare-dum-pare-235600" }