FSHF ndan 100 mijë euro shpërblim për fitoren ndaj Armenisë

Publikuar tek: sport, më 15:15 02-04-2015 FSHF ndan 100 mijë euro shpërblim për fitoren ndaj Armenisë

Në bazë të kontratës për bonuset shtesë si dhe rezultatet pozitive të kombëtares do të jetë një fond prej 100 mijë euro që do ti shpërndahet kombëtares dhe stafit të saj.

Sipas ndares, trajneri Gianni De Biazi do të përfitojë 5 mijë euro ndërsa të gjithë futobollistët e kombëtares do të përfitojnë nga 3 mijë euro. Ky është një shpërblim motivues për lojtarët dhe stafin e kombëtares për rezultatet e mira të arritura në ndeshjet e fundit. Ndarja e premios do të jetë e barabartë për të gjithë lojtarët në mënyrë që të mos bëhen diskriminime midis tyre.

Shqipëria aktualisht renditet e 3-ta me pikë të barabarta me Danimarkë, por një moment i rëndësishëm mbetet vendimi vinal i gjykatës zviceriane lidhur me ndeshjen e ndërprerë në Serbi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mavraj: Kush nuk falënderon njerëzit, nuk falënderon dot Zotin
Shaqiri: A do luaj për Kosovën? Nuk i dihet të ardhmes »
Article Logic
Execution time: 0.0033559799194336
array(1) { ["section"]=> string(64) "fshf-ndan-100-mije-euro-shperblim-per-fitoren-ndaj-armenise-7641" }