Fshihnin drogë në muret antike të ndërtesave historike, shkatërrohet banda italo-shqiptare (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:49 08-11-2018 Fshihnin drogë në muret antike të ndërtesave historike, shkatërrohet banda italo-shqiptare (EMRAT)

Policia italiane ka ekzekutuar një urdhër arrestimi ndaj 5 shtetasve shqiptarë en jë italian me akuzën e trafikut të drogës.

Operacioni i koduar "Brothers" ka shkatërruar aktivitetin kriminal të kësaj bande që kishte në zotërim trafikun e drogës.

Në pranga janë vënë Anton Feza, 34 vjeç, Leonard Kasaj, 36 vjeç, Mezin Cinaj, 36 vjeç dhe shtetasja italiane Marina Todora, 43 vjeç.

Ndërsa në urdhër arresti shtëpie janë vënë Agim Cepele, 43 vjeç e Përparim Tafa, 42 vjeç.

Baza operative ishte qendra historike e kësaj qyteze ku në muret antike të ndërtesave historike fshihnin dozat e kokainës që më pas u shitej klientëve.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076649188995361
array(1) { ["section"]=> string(102) "fshihnin-droge-ne-muret-antike-te-ndertesave-historike-shkaterrohet-banda-italo-shqiptare-emrat-140752" }