Ftesa në Gjykatën Speciale, Haradinaj: Shkuarja në Hagë erdhi pas presioneve ndërkombëtare

Publikuar tek: rajon, më 21:29 21-11-2019 Ftesa në Gjykatën Speciale, Haradinaj: Shkuarja në Hagë erdhi pas presioneve ndërkombëtare Kryeministri ne ikje i Kosoves, Ramush Haradinaj

Kryeministri në ikje i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se thirrja e tij e tretë nga Gjykata në Hagë erdhi pas presioneve ndërkombëtare.

Në një intervistë për FaxNews, Haradinaj tha se gjithçka ishte e planifikuar si politike dhe ftesa nga Gjykata Speciale nuk ishte ftesë ligjore.

‘Nuk ishin momente të lehta kur u dha dorëheqja ime. Thirrja e tretë në Hagë, erdhi pas presioneve ndërkombëtare. Nuk ishte ftesë ligjore, por politike dhe sigurisht ishte e padrejtë.

Ardhja e ftesës ishte kundër parimeve të vendit të Kosovë. Nuk kam biseduar me koalicionet politike, por kam bërë gjithçka për mbrojtjen e popullit’, ka thënë kryeministri Haradinaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026944160461426
array(1) { ["section"]=> string(95) "ftesa-ne-gjykaten-speciale-haradinaj-shkuarja-ne-hage-erdhi-pas-presioneve-nderkombetare-186743" }