Ftesa për opozitën/ Ironizon Murrizi: Rama dhe Basha ta bëjnë 'dasmën' bashkë që të kursejnë, uleni b*thën...

Publikuar tek: politike, më 19:28 18-09-2019 Ftesa për opozitën/ Ironizon Murrizi: Rama dhe Basha ta bëjnë 'dasmën' bashkë që të kursejnë, uleni b*thën...

Nënkryetari i Kuvendit, Myslim Murrizi ka reaguar pas ftesës për dialog që kryeministri Edi Rama i bëri opozitës.

Përmes një statusi në 'Facebook', Murrizi ironizon duke u shprehur se të bëjnë një 'dasmë' që të ndajnë kursimet bashkë.

Sipas Murrizit, kanë dy rrugë ose të ulin bythën dje të shohin se kë kanë pas, ose të hapin fushatën e 'donatorëve' që të grumbullojnë para të botës së krimit.

Statusi i plotë:

Meqenese Rama I propozoi Bashes sot per “ martese” per here te tete pas 7 letrave te dashurise dhe qe ta bejne “ dasmen” bashke qe te kursejne shpenzimet

te gjithe deputetet qe nuk njohin si sekretar te pare as Ramen as Bashen, u mblodhen per te konsoliduar qendrimin per MDRYSHIMIN E SISTEMIT ZGJEDHOR

Prandaj dy rruge keni o“ dashnore” permanent te talljes me voten e qytetareve Shqiptare dhe ju qe mendoni se jeni pronar te karrikeve te parlamentit

Ose uleni b ne toke dhe shikoni rreth e rrotull se sa ju vijne nga pas, e se sa do mundeni se bashku ti shpetoni drejtesise per zullumet qe keni bere

Ose hapni fushaten e “ donatoreve” qe te grumbulloni para te botes se krimit apo “ oligarkeve” qe ju jepni miliona kur jeni ne pushtet, dhe filloni “ gjuetine” ne kuvend per blere ke te mundeni qe te votoj sipas “dashurise” tuaj te vjeter

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010415077209473
array(1) { ["section"]=> string(108) "ftesa-per-opoziten-ironizon-murrizi-rama-dhe-basha-ta-bejne-dasmen-bashke-qe-te-kursejne-uleni-b-then-178926" }