Fuga ironizon: “Vajzat si sorkadhe, djemtë si petrita, Elbasan i bukur Elbasan”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:46 10-06-2015 Fuga ironizon: “Vajzat si sorkadhe, djemtë si petrita, Elbasan i bukur Elbasan”

Pofesor Fuga ka ironizuar me një foto që tregon tmerrin e të shumëpërfolurit, atë që terrorizon banorët e qytetit... Metalurgjikun e Elbasanit.

Në foto duken shtëllunga tymi që shpërhapen si re të zeza dhe mbulojnë gjithë qytetin e Elbasanit. Ky nuk është një problem i njohur për këta banorë, përkundrazi ky është kërcënimi me jëtë me të cilin ata jetojnë çdo ditë. Në këtë pikë profesori ka sjellë në vëmendje një këngë tradicionale të qytetit, për të thënë në fakt një tjetër të vërtetë: Që Elbasanit i ka dalë tymi...

Vaaajzat si sorkaaaaadhe
Djeeeemtë si petriiiiita
Eeelbaaaasan iiiii buuuuuukur Elbasaaaan....”’, ironizon nga halli profesor  Fuga.

Postimi i profesor Fugës në Facebook

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071761608123779
array(1) { ["section"]=> string(80) "fuga-ironizon-vajzat-si-sorkadhe-djemte-si-petrita-elbasan-i-bukur-elbasan-13226" }