Fundi i botës më 23 shtator, reagon për herë të parë NASA

Publikuar tek: bota, më 11:32 22-09-2017 Fundi i botës më 23 shtator, reagon për herë të parë NASA

Agjencia Ndërkombëtare e Hapisërës NASA ka dhënë sot një deklaratë në lidhje me teorinë që qarkulloi se fundi i botës do të vinte më 23 shtator.

Sipas autorit të kësaj teorie David Meade Toka do të përplasej me një planet që quhej Nibiru dhe si pasojë e kësaj përplasje bota do të shkatërrohej.

Por Nasa hedh poshtë lajmet për përplasjen e tokës me këtë planet.

Sipas kësaj agjencie planeti Nibiru ose planeti X nuk ekziston dhe toka nuk mund të përplaset me një planet që nuk ekziston.

Deklarata e NASA i ka qetësuar njerëzit të cilët ditët e fundit janë ndjerë në panik në lidhje me këtë teori për fundin e botës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Befason Papa Françesku: Këta persona nuk do t’i fal kurrë
Kim Jong-un nuk ndalet: Do shpëthejmë një bombë në oqean »
Article Logic
Execution time: 0.011040925979614
array(1) { ["section"]=> string(62) "fundi-i-botes-me-23-shtator-reagon-per-here-te-pare-nasa-93278" }