Fundjava plot dëborë, Shërbimi Ushtarak: Moti do jetë i kthjellët por shumë i ftohtë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:09 16-01-2021 Fundjava plot dëborë, Shërbimi Ushtarak: Moti do jetë i kthjellët por shumë i ftohtë Korça nga ajri, foto e shkrepur oret e fundit

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore.

Dita e shtunë do të ketë mot me alternime kthjelliemsh dhe vranësira të cilat në zonat malore do të pasohen nga reshje bore, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak. Ne juglindje reshjet e borë parashikohen të kenë intensitet deri mesatar.

Dita e diel do të ketë mot kryesisht të kthejllët e vranësira kalimtare. Reshjet e borës do të jenë me intensitet të ulët të karakterit lokal vetëm në zonat malore në veri të vendit.

Dita e hënë do të ketë mot të kthjellët por shumë të ftohtë.

138904435_1098598313912840_3451319662246710352_o.jpg
139025912_1098598377246167_6081328259945989958_o.jpg
139193485_1098598417246163_8857841453507916343_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen 4 shqiptarë në Britani, iu gjet 740 mijë paund kokainë dhe para cash
Arjan Çani i kthehet Çurit: Mos përmend emra gjobëvënësish këtu, s’të mbron njeri! Ata që e bëjnë në studio të tjera, do ikin për lesh shumë shpejt (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01784610748291
array(1) { ["section"]=> string(89) "fundjava-plot-debore-sherbimi-ushtarak-moti-do-jete-i-kthjellet-por-shume-i-ftohte-235189" }