Fundjavë e përgjakshme në Çikago, 7 të vdekur dhe 48 të plagosur

Publikuar tek: aktualitet, më 22:58 05-08-2019 Fundjavë e përgjakshme në Çikago, 7 të vdekur dhe 48 të plagosur Skene krimi ne Çikago

Ndërkohë që e gjithë bota është ende e tronditur nga dy masakrat me armë zjarri, në El Paso dhe Ohajo, duke i marrë jetën 31 personave, Çikago vijon ëtë mbetet një nga qytetet më të përgjakura në SHBA.

Shtatë persona kanë humbur jetën në krime të ndryshme vetëm gjatë kësaj fundjave, më e përgjakshmja për këtë vit. Të premten në mbrëmje, një 5-vjeçar u plagos në këmbë. Fëmija po qëndronte në makinë teksa të rriturit po debatonin jashtë, një plumb qorr e zuri në këmbë, duke e çuar numrin e të plagosurve në 48.

Vrasjet dhe plagosjet në Çikago lidhen kryesisht me ngjarje kriminale si vjedhje, grabitje, përplasje bandash apo krim në familje.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020179033279419
array(1) { ["section"]=> string(70) "fundjave-e-pergjakshme-ne-cikago-7-te-vdekur-dhe-48-te-plagosur-174449" }