Fundoset anija me 700 emigrantë, mbyten 3 persona, evakuohen 302 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 11:20 03-06-2016 Fundoset anija me 700 emigrantë, mbyten 3 persona, evakuohen 302 të tjerë foto ilustruese

Një anije me 700 emigrantë është fundosur mëngjesin e sotëm në ujrat e Greqisë, ku janë nxjerrë deri tani 3 të pajetë.

Anija dërgoi alarmin SOS në mëngjes kur nisi të fundosej deh menjëherë forcat greke kanë nisur për në vendngjrje 5 anije me vela, 2 të rojes bregdetare dhe 1 helikopter ‘Super Puma’.

Të paktën 302 persona janë shpëtuar, prej të cilëve shumë fëmijë.

Ndërkohë bëhet me dije se operacioni vazhdon.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vajza mbahej mbyllur në apartamentin e Barcelonës, jep emrat e bandës shqiptare dhe arrestohen 15 persona
Vrasësi serial i vajzave i buzëqesh në gjykatë, babai e sulmon »
Article Logic
Execution time: 0.015412092208862
array(1) { ["section"]=> string(77) "fundoset-anija-me-700-emigrante-mbyten-3-persona-evakuohen-302-te-tjere-42304" }