Funksionari i PD: Shpëtimi do na vijë nga SHBA

Publikuar tek: politike, më 15:58 02-10-2017 Funksionari i PD: Shpëtimi do na vijë nga SHBA

Reagon kreu i këshilltarëve të djathtë në këshillin bashkiak, Leonard Olli pas deklaratës së fortë të ambasadorit Amerikan Donald Lu.

Sipas Ollit shpëtimi do vijë vetëm nga SHBA.

“Të gjithë e dinë situatën e rendë të rendit dhe sigurisë publike, shumëkush i njeh edhe lidhjet e krimit me pushtetin dhe shtetin, i cili është ortaku i tyre, por shpëtimi mesa duket do na vijë veëm nga ShBA, pasi lideri global me shokë duket të jenë kokat e krimit. Kur flet ambasadori shqiptarët shikojnë shpresën që kjo qeveri e vrau që ditën e parë që zaptoi karriget! Por vetëm mos harrojmë se të gjithë bashkë mund të bëjmë më shumë për të fituar lirinë reale”, shkruan Olli.

Donald amerikan Lu, solli sallën në 20 vjetorin e Shkollës së Magjistraturës duke deklaruar se katër klane kryesore drejtojnë 20 familje kriminale shqiptare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032793998718262
array(1) { ["section"]=> string(51) "funksionari-i-pd-shpetimi-do-na-vije-nga-shba-94455" }