Furnizimi me ujë i Tiranës, plani i Bashkisë për modernizimin e rrjetit të ujësjellësit në qytet

Publikuar tek: aktualitet, më 17:25 04-04-2017 Furnizimi me ujë i Tiranës, plani i Bashkisë për modernizimin e rrjetit të ujësjellësit në qytet

Bashkia e Tiranës ka një plan investimesh për modernizimin e rrjetit të ujësjellësit në qytet.

Krahas ndërtimit të shkollave, rrugëve, shesheve dhe këndeve të lojërave, një kujdes i veçantë i është kushtuar edhe përmirësimit të rrjetit të ujësjellës kanalizimeve.

Punonjësit dhe makineritë e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë kanë nisur nga puna për shtrimin e  tubacioneve të reja në zona problematike të cilat kanë vuajtur për më shumë se 25 vite furnizimin me ujë.  “Nga Ali Demi deri në rrugën “Llazi Miho” në Kombinatit kolegët tanë të Ujësjellës Kanalizime Tiranë sigurohen që të ketë furnizim me ujë”, shkruan kryebashkiaku Erion Veliaj në Facebook.

Paralelisht me ndërtimin e rrjetit në qytet, Bashkia ka realizuar një sërë ndërhyrjesh të thella edhe në Bovillë apo në tubacionet kryesore të ujit të pijshëm drejt Tiranës.

uj1.jpg

uj2.jpg

uj3.jpg

uj4.jpg

uj6.jpg

uk7.jpg

uk8.jpg

uj9.jpg

 

 uj10.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohet mbi 1 ton drogë buzë detit në Vlorë (Foto)
“Do të ta copëtoj fytyrën, të pres kokën”, 25-vjeçari tmerron ish të dashurën pas ndarjes »
Article Logic
Execution time: 0.01325798034668
array(1) { ["section"]=> string(101) "furnizimi-me-uje-i-tiranes-plani-i-bashkise-per-modernizimin-e-rrjetit-te-ujesjellesit-ne-qytet-74102" }