Furnizonte me drogë bandën në Londër, 33-vjeçari kapet me 10 mijë paund ndërsa po arratisej për në Shqipëri

Publikuar tek: aktualitet, më 16:37 13-01-2021 Furnizonte me drogë bandën në Londër, 33-vjeçari kapet me 10 mijë paund ndërsa po arratisej për në Shqipëri Eris Hoti

Një 33-vjeçar shqiptar u dënua me 8 vjet e 4 muaj burg, pasi furnizonte me drogë një bandë në Londër.

Eris Hoti, 33 vjeç, u dënua nga Gjykata në Bristol ditën e sotme, për përfshirjen e tij në furnizimin me ilaçe të Gloucesterit Andrew Venna, i cili u dënua së bashku me 10 të tjerë në 2019.

Hoti u arrestua në Aeroportin e Luton në 18 Gusht 2020, ndërsa po largohej për t'u kthyer në Shqipëri.

Atij iu gjetën 10,000 pound në valixhen e tij dhe më pas u akuzua për komplot për të furnizuar kokainë dhe posedim të pasurisë kriminale.

Ai u deklarua fajtor për të dy akuzat në një paraqitje të mëparshme në gjykatë në tetor.

Ata që ishin të përfshirë në grupin e krimit të organizuar për të cilin Hoti furnizonte drogë ishin Andrew Venna dhe Matthew Cornwall nga Gloucester, Granitu Nanushi dhe Orsid Cela që të dy ishin nga Londra, Aaron Baker, Daniel Payne, James Dawkins, Paul Reeves dhe Ryan Reese nga Stroud, si dhe Leroy Slater dhe Edward Bell nga Gloucester.

Ata u burgosën për një total të kombinuar prej 69 vitesh në maj 2019 pas një hetimi kompleks, të drejtuar gjithashtu nga SOCU, i cili pa sekuestrimin e dy kilogramëve kokainë dhe 100,000 £.

Hoti organizoi lëvizjen e kokainës nga Londra në Gloucester përmes korrierëve të tij Nanushi dhe Çela.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lëvizte me armë të ftohtë dhe drogë nëpër Korçë, arrestohet 27-vjeçari
DEL VIDEO/ Ky është momenti i ATENTATIT kur zbrazet karikatori ndaj 45-vjeçarit në Milot »
Article Logic
Execution time: 0.011924028396606
array(1) { ["section"]=> string(113) "furnizonte-me-droge-banden-ne-londer-33-vjecari-kapet-me-10-mije-paund-ndersa-po-arratisej-per-ne-shqiperi-234844" }