Furtunë jo vetëm në Vlorë, shikoni ç’ka ndodhur në shëtitoren e Durrësit (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:01 17-03-2018 Furtunë jo vetëm në Vlorë, shikoni ç’ka ndodhur në shëtitoren e Durrësit (FOTOT)

Përkeqësimi i motit dhe erërat e forta kanë sjellë dhe pasojat e para në disa qytet në Shqipëri, dhe sidomos në ato bregdetare.

Fillimisht u raportuar për një situatë kaotike nga qyteti i Vlorës, ku era kapi shpejtësinë 160 km në orë. Pemë të shkulura, degë të thyera, dhe dallgë të mëdha, kështu u paraqit situata në qytetin e Vlorës.

Por furtuna ka prekur edhe një tjetër qytet bregdetar. Bëhet fjalë për Durrësin, i cili duket në një gjendje mjaft të rëndë nga egërsimi i detit.

Dallgët e mëdha kanë shkatërruar çdo gjë rreth vijës bregdetare.

Foto nga Ardian Muka:

29339811_1846900338716498_1005727877246746624_n_1.jpg

29261632_1846900408716491_8305823308528484352_n.jpg

29262047_1846900478716484_6574128396412911616_n.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja horror në Vlorë, FLET Xhaxhai i viktimës: Goditi qentë me gurë, dhe u qëllua 4 herë me pistoletë e 3 herë me sëpatë në kokë… (DETAJE)
Situata ALARMANTE nga moti i keq, kërkesë për shpalljen e emergjencës »
Article Logic
Execution time: 0.010400056838989
array(1) { ["section"]=> string(84) "furtune-jo-vetem-ne-vlore-shikoni-c-ka-ndodhur-ne-shetitoren-e-durresit-fotot-113603" }