‘Furtunë’ në administratë, RAMA jep urdhër të prerë nga Shkodra: 80% e drejtuesve të largohen (DETAJE NGA MBLEDHJA)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:29 20-09-2019 ‘Furtunë’ në administratë, RAMA jep urdhër të prerë nga Shkodra: 80% e drejtuesve të largohen (DETAJE NGA MBLEDHJA) Edi Rama

Në mbledhjen e koordinatorëve të PS-së për Veriun e Shqipërisë u pranua dorëheqja e 4 drejtuesve të administratës të qarkut Shkodër.

Kryeministri dhe njëherazi kreu i PS-së deklaroi përpara organizatorëve politikë të mazhorancës se 80% e drejtuesve lokal të Shkodrës do të largohen nga detyra. Përveç ndryshimeve në administratën lokale të Shkodrës, në diskutim do të futen dhe çështja e buxhetit të bashkive të Veriut si dhe diskutimi për projektet e ardhshme.

Kohë më parë, në një tjetër mbledhje në Shkodër me koordinatorët lokal të PS-së në pjesën veriore të Shqipërisë, Rama deklaroi se drejtuesit administrativë meshkuj duhet të zëvendësohen me gra.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030951023101807
array(1) { ["section"]=> string(115) "furtune-ne-administrate-rama-jep-urdher-te-prere-nga-shkodra-80-e-drejtuesve-te-largohen-detaje-nga-mbledhja-179139" }